Trzej chińscy giganci – BYD, Chery i Geely (w tym Zeekr) – finalizują certyfikacje, sieci dealerskie i partnerstwa finansowe, by ruszyć ze sprzedażą w Kanadzie pod koniec 2026. Nowe porozumienie handlowe obniża cła na chińskie EV. Inni gracze jak XPeng i NIO również przyglądają się rynkowi północnoamerykańskiemu.
Źródło: https://www.autoblog.com/news/these-are-the-first-chinese-brands-entering-north-america-in-2026