BYD chce podwoić sprzedaż w Polsce w 2026 – 15 tys. aut

Chiński koncern BYD planuje w 2026 roku sprzedać w Polsce ok. 15 tys. samochodów – dwa razy więcej niż w 2025. Około połowy sprzedaży mają stanowić hybrydy plug-in (np. Seal U DM-i, Sealion 6) i czysto elektryczne modele. Marka intensywnie rozbudowuj

Chiński koncern BYD planuje w 2026 roku sprzedać w Polsce ok. 15 tys. samochodów – dwa razy więcej niż w 2025. Około połowy sprzedaży mają stanowić hybrydy plug-in (np. Seal U DM-i, Sealion 6) i czysto elektryczne modele. Marka intensywnie rozbudowuje sieć dealerską i zapowiada ultraszybkie ładowarki (do 1000 kW) na kluczowych trasach. Agresywna polityka cenowa i długa gwarancja na baterię (do 8 lat) mają przyciągnąć klientów flotowych.

Źródło: https://elektromobilni.pl/byd-chce-podwoic-sprzedaz-w-polsce-w-2026-r

Tagi: hybrydy